Ballina Lajme Shqipëri Parashikimi i motit: Rriten temperaturat, por rikthehen reshjet e shiut

Parashikimi i motit: Rriten temperaturat, por rikthehen reshjet e shiut

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas here do të mbizotërojnë motin në vendin tonë, ku në zonat veriore do ketë dhe ndonjë shi të izoluar.
Pas mesditës, vranësirat do të shtohen në territorin shqiptar, duke sjellë reshje me intensitet mesatar në veri dhe gradualisht gjatë mbrëmjes përfshijnë gjithë Shqipërinë.Sipas MeteoAlb, edhe nata do të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të rriten me të paktën 3 gradë në mëngjes dhe 2 gradë në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga -5°C në 11°C.
Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det, me shpejtësi deri 55 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë. /e.a/noa.al/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...