Ballina Lajme Paralajmërohet për borë, ngrica dhe temperatura të ulëta

Paralajmërohet për borë, ngrica dhe temperatura të ulëta

Prej nesër, nën ndikimin e masës ajrore shumë të ftohtë nga gjerësitë gjeografike të pjesës veriore, moti do të jetë shumë i ftohtë, me erë mesatare nga drejtimi verior, që do të përforcohet përgjatë lumit Vardar, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Ditëve të fundjavës kemi mot të ftohtë, me vranësira, erë dhe reshje dëbore, më të bollshme në pjesët jugperëndimore. Shtresa e borës do të formohet kudo, ndërsa më tepër borë do të ketë në vendet malore. Pritet që në pjesët jugperëndimore dhe në vendet e ulëta, shtresa e borës të arrijë mbi 20 centimetra. Për shkak të temperaturave të ulëta do të ketë ngrica.

Temperaturat do të qëndrojnë dukshëm nën mesataren për këtë periudhë dhe do të jenë negative gjatë gjithë ditës. Temperaturat e mëngjesit do të ulen në -10, dhe në fillim të javës tjetër në disa vende do të arrijnë deri në -15 gradë Celsius.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nuk është Rama, s’ka vaksina; vjen Rama, vijnë vaksinat

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi herët në mëngjes, gjatë një diskutimi në parlament, se në mbrëmje do të mbërrinin 15,210 doza...

Kosovë/ Një polic i vrarë, dyshohet për vetëvrasje

Një polic është gjendur pa shenja jete në Pejë, përgjatë ditës së hënë në orën 16:20.Bëhet me dije se personi në fjalë...

Eshtë një kategori njerëzish që mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em...