Ballina Sport Pa tifozë - Bota Sot

Pa tifozë – Bota Sot

La Liga do të luhet pa tifozë nëse rinis sezoni

Tashmë asgjë nuk është e njëjtë.

Koronavirusi e ka bërë të tijën, duke paralizuar gjithë botën, derisa ka ndërprerë edhe aktivitetet sportive.

Ideja është që Ligat të rikthehen në aksion, por tani për tani duket ë vështirë, pasi COVID në Spanjë ka mbytur mbi 10 mijë persona, kurse mbi 100 mijë janë të infektuar.

Sido që të jetë, GOAL ka mësuar nga burime të sigurta se në Spanjë është duke u diskutuar mundësia që të luhet pa tifozë.

Sipas Goal, nëse rinis sezoni në La Liga, tani ideja është vetëm që ta përfundojnë sa më parë dhe të nxjerrin një kampion për t’i dhënë fund një edicioni që do të mbahet mend gjatë, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

La Liga s’do të jetë e njëjta, jo këtë sezon, pasi në çdo stadium po mendohet në gjitha ndeshjet e mbetura, të luhet pa tifozë.

Aktualisht lider është Barcelona me dy pikë më shumë se Real Madridi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...