Ballina Lajme Lugina Organi i Përkohshëm fton seancë për shkarkimin e drejtorëve

Organi i Përkohshëm fton seancë për shkarkimin e drejtorëve

Komuna e Preshevës udhëhiqet nga Organi i Përkohshëm që nga data 19 dhjetor.


Siç merr vesh departamenti.com kryetari i Organit të Përkohshëm ka ftuar seancën e këtij organi, e që për rend dite mes tjerash ka edhe shkarkimin dhe emërimin e këshillave drejtues në dy institucion që udhëhiqen nga përfaqësues të Lëvizjes për Reforma.
Përmes ndryshimeve të këshillave drejtues të bibliotekës “Mehmet Jusufi” në Preshevë, dhe Qendrës për punë sociale, synohet të shkarkohen drejtorët e këtyre institucioneve, të cilët vijnë nga ish partneri i Shqiprim Arifit në pushtetin lokal, nga Lëvizja për Reforma.  

Departamenti

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...