OnePlus 8 po vjen më 14 prill

Shkencë & Teknologji

OnePlus do të paraqesë modelet më të reja të saj më 14 prill. Prezantimi mund të ndiqet në internet në faqen e OnePlus drejtpërdrejtë.

Pritet të paktën 2 pajisje. OnePlus 8 dhe 8 Pro, sipas The Verge.

Pajisjet do të mbështesin 5G. OnePlus 8 Pro do të ketë një ekran 120Hz (6.78 inç), niveli maksimal i rifreskimit për OnePlus 8 (6.55 inç) duhet të jetë 90Hz. Thashethemet e industrisë, thonë gjithashtu se pajisjet mund të ngarkohen gjithashtu pa tel.

Kamera e përparme vendoset në një vrimë në këndin e sipërm të majtë të ekranit.

Pajisja duhet të jetë e disponueshme në 3 ngjyra, përveç versionit të thjeshtë, të zi dhe të gjelbër.

Kamera e përparme e OnePlus 8 duhet të ketë një rezolutë prej 16 MP, kamera kryesore në pjesën e pasme me 48 MP.

Brenda do të jetë një procesor Qualcomm Snapdragon 865. Do të ofrohen versione me RAM 8 GB dhe ruajtje 128 GB, si dhe RAM 12 GB dhe ruajtje 256 GB.