Ballina Shkencë & Teknologji OnePlus 8 po vjen më 14 prill

OnePlus 8 po vjen më 14 prill

OnePlus do të paraqesë modelet më të reja të saj më 14 prill. Prezantimi mund të ndiqet në internet në faqen e OnePlus drejtpërdrejtë.

Pritet të paktën 2 pajisje. OnePlus 8 dhe 8 Pro, sipas The Verge.

Pajisjet do të mbështesin 5G. OnePlus 8 Pro do të ketë një ekran 120Hz (6.78 inç), niveli maksimal i rifreskimit për OnePlus 8 (6.55 inç) duhet të jetë 90Hz. Thashethemet e industrisë, thonë gjithashtu se pajisjet mund të ngarkohen gjithashtu pa tel.

Kamera e përparme vendoset në një vrimë në këndin e sipërm të majtë të ekranit.

Pajisja duhet të jetë e disponueshme në 3 ngjyra, përveç versionit të thjeshtë, të zi dhe të gjelbër.

Kamera e përparme e OnePlus 8 duhet të ketë një rezolutë prej 16 MP, kamera kryesore në pjesën e pasme me 48 MP.

Brenda do të jetë një procesor Qualcomm Snapdragon 865. Do të ofrohen versione me RAM 8 GB dhe ruajtje 128 GB, si dhe RAM 12 GB dhe ruajtje 256 GB.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...