Ballina Lajme OJQ Vizioni rifillon implementimin e projektit "Kifle për çdo nxënës"

OJQ Vizioni rifillon implementimin e projektit “Kifle për çdo nxënës”

Filluam me implememtim e projektit
“Kifle për çdo nxënës “
në Medresen e Luginës së Preshevës ” Gazi Isa Beg ” nga OJQ Vizioni për Zhvillim dhe Kooperim.

Projekti në fjalë do të implementohen gjatë gjithë vitit shkollor kalendarik ,për të gjithë nxënësit.
E faleminderojm donatorin i cili ka shpreh gadishmëri për ta mundsuar këtë projekt i cili është mirpritur nga stafi dhe nxënësit e Medreses.

Përmes këtij projekti po e shënojm fillimin e bashkpunimit mes Ojq Vzhk dhe Medreses së Luginës Preshevës.

Gjithashtu do të angazhohemi bashkarisht në të ardhmen që të realizojm edhe projekte të tjera që janë me interes për Medresen e Luginës së Preshevës.

Vizioni për zhvillim dhe kooperim
Preshevë 11.09.2020

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Grenell viziton sot Prishtinën/ Në fokus marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e Bardhë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell viziton sot Prishtinën. Ai është pjesë e delegacionit që që...

Shëndrit Jahiu: “Për shkak të parimeve, PVD hakmaret ndaj meje duke…”

Këshilltari komunal në komunën e Preshevës nga radhët e PVD-së në një shkrim në rrjetin social Facebook ka shkruar arsyen e tij pse...

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tapë “Rahovica 2020”

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tape ,,Rahovica 2020”.Më poshtë mund ta lexoni njoftimin nga organizatorët e kësaj gare e cila...

Lëvizja për Reforma fillon riformatimin – Paralajmëron për një standard të ri demokratik

Sonte në ambientet e zyrës së Lëvizjes për Reforma, u mbajt mbledhja Këshillit Inicues i Lëvizjes për Reforma.Në njoftimin e Lëvizjes për...