Ballina Lajme Lugina OJQ "Vizioni për zhvillim dhe kooperim" suksesshëm vazhdon implementimin e Kursit të...

OJQ “Vizioni për zhvillim dhe kooperim” suksesshëm vazhdon implementimin e Kursit të rrobaqepësisë

Gjenerata e dytë e kursanteve në Kursin profesional të rrobaqepsisë tashme vijojnë muajin e 6 dhe te fundit te trajnimit.
Pas nënshtrimit te provimit vlerësues përfundimtar kursanteve i ndahen Certifikata përkatëse.

Komunës së Preshevës në muajin prill i shtohen edhe 10 rrobaqepse profesionale.
Shoqata Vizioni për zhvillim dhe kooperim pastaj vazhdojm me hapjen e konkursit te ri per pranimin gjeneratës se 3 te kursanteve te reja.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...