Ballina Lajme “O legen, ik”/ Protestë kundër maskave para Kryeministrisë, qytetarët përzënë Kujtim Gjuzin

“O legen, ik”/ Protestë kundër maskave para Kryeministrisë, qytetarët përzënë Kujtim Gjuzin
Dhjetëra qytetarë janë mbledhur para Kryeministrisë pasditen e kësaj të enjteje për të protestuar kundër vendimit për mbajtjen me detyrim të maskës në ambientet e jashtme.

Uniformat blu kanë shoqëruar edhe disa protestues, të cilët e cilësojnë këtë masë të ndërmarrë nga qeveria, një vendim arbitrar.

Ende nuk dihet numri i të arrestuarve dhe identiteti i tyre.


Po ashtu, protestuesit kanë djegur edhe disa maska, si shenjë për të treguar kundërshtimin e mbajtjes së tyre.

Pjesëmarrësit në këtë protestë kanë përzënë edhe deputetin Kujtim Gjuzi, i cili ka dashur t’i bashkohet tubimit. “Ik o legen. Ik tani, ikpo të them”, dëgjohet të thonë disa nga protestuesit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vuçiqit e Bërnabiqit s’ju pëlqeu fjalimi i Kamberit në Kuvend, por ky ka disa porosi për ta

Deputeti i listës “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, në Kuvendin e Serbisë, dje, pas fjalimit të mandateres për qeverinë...

Pozitat e gjumit lidhen me personalitetin tuaj

Muzika që ju pëlqen të dëgjoni, stili që zgjidhni për rrobat tuaja, mënyra se si ju dekoroni shtëpinë tuaj ose mënyra se...

Terapistët tregojnë disa mënyra se si të minimizoni nervozën dhe të zgjidhni problemet

Bëni gjithçka që duhet të bëni që ju ndihmon të qetësoheni. Nëse keni nevojë të largoheni nga dhoma për disa minuta, bëni...

Merret vendimi i fundit/ Mbyllen Universitetet dhe Konviktet? Rakacolli sapo e njoftoi, ja ç’do ndodhë

Zv.Ministrja Mira Rakacolli në një deklaratë për media ka bërë me dije vendimin e fundit të marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve,...