Ballina Lajme Kosova Numërohen mbi 100 mijë vota, VV-ja gati 50 për qind

Numërohen mbi 100 mijë vota, VV-ja gati 50 për qind

Janë numëruar 100 mijë votat e para nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Sipas të dhënave publike, Lëvizja Vetëvendosje prin me 44.65 për qind të votave deri tash. Pas saj vjen PDK-ja me mbi 18 për qind, LDK-ja me gati 14 për qind, AAK-ja me nën 10 e Nisma mbetet me më pak se 3 për qind.

Në Prishtinë nis numërimi, VV-ja prin me mbi 60 për qind

Ka nisur numërimi i votave edhe në kryeqytet. Nga numërimi i rreth dy mijë votave të para, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 63.7 për qind të votave, e ndjekur nga LDK-ja me 18.92 për qind të votave, e PDK-ja me 10.96 për qind.

Numërohen mbi 50 mijë vota, VV-ja prin bindshëm

Janë numëruar më shumë se 50 mijë vota deri tash, me Lëvizjen Vetëvendosje që deri tash po prin me më shumë se 43 për qind të votave, apo gati 23 mijë vota.
PDK-ja ka marrë gati 10 mijë vota apo 18.53 për qind, ndërsa LDK-ja ka rreth 14 për qind.
Nisma është nën tre për qind.Nis numërimi, dalin rezultatet e para

Ka nisur zyrtarisht numërimi i votave në zgjedhjet e 14 shkurtit. Sipas uebfaqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, deri tash janë procesuar 66 mijë vota. Vetëvendosje në publikimin e parë ka rreth 40 për qind, PDK-ja 20.01, e LDK-ja 13.54.
© KOHA.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.