Ballina Lajme Kosova Numërimi 100%, Vetëvendosje e deklason LDK-në në Gjilan

Numërimi 100%, Vetëvendosje e deklason LDK-në në Gjilan

Votimi i votave të rregullta sapo ka përfunduar edhe në komunën e Gjilanit.

Nga 100% e votave të rregullta parti fituese në këtë komunë është Lëvizja Vetëvendosje me 63.24% apo 28 mijë e 568 vota, transmeton lajmi.net.

Vetëvendosje arriti që të fitojë në këtë komunë edhe pse njihej si një prej bastioneve të LDK-së.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Përfundimtare: Ky është numri i deputetëve që morën partitë

Vetëvendsoje merr 58 deputetë në Kuvendin e Kosovës pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave të rregullta, atyre me kusht dhe...

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...