Ballina Lajme NJOFTIM nga OVL UÇPMB me rastin e 20 vjetorit të rënies së...

NJOFTIM nga OVL UÇPMB me rastin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombitë Artan Abazit ,Kom. Miratoca


Me rastin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombitë Artan Abazit ,Kom. Miratoca
OVL-UÇPMB, njofton familjet e dëshmorve ,veteranet e luftës si dhe qytetarët në përgjithësi të marin pjes në nderimin dhe kujtimin e dëshmorit të kombit Artan Abazit duke bër homazhe tek varrezat e dëshmorve në Dobrosin .
Niisja nga zyra e OVL-UÇPMB,së ora 10,oo
Në Dobrosin e Ejte me 18 Shkurt 2021 – ora 11.oo tek varrezat e dëshmorve
Në vazhdim OVL-UÇPMB, organizonë AKADEMI PËRKUJTIMORE Kushtuarë Dëshmorit të Kombitë të UÇPMB,së Artan Abazit ,e cilla dote mbahet në sallën e Shtëpis Kultures ABDULLA KRASHNICA , në Preshevë ,pot ë njejtën dit e Ejte 18.02.2021 ora 16.00
Pjesmarja juajë nderon gjakun e dëshmorit të Kombitë
Preshevë Këshilli Organizativ: OVL-UÇPMB ,së 15 Shkurt 2021 Kryetar : Nazmi Hajredini

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ronald Koeman e ka braktisur konferencë për media para kohe.Teksa po fliste për ndeshjen e nesërme me Sevillën, nisën t’i rrjedhin hundët...

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo...

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është dënuar me 4 vjet burg.Dënimi bëhet në rastin “Target-Fortesa” për shkak të përgjimeve...