Ballina Lajme Lugina Njoftim i rendesishem nga zyra e pedagoges se shkollesSh.f."prof.Ibrahim Kelmendi" ne Presheve

Njoftim i rendesishem nga zyra e pedagoges se shkollesSh.f.”prof.Ibrahim Kelmendi” ne Presheve

Njoftim i rendesishem nga zyra e pedagoges se shkolles
Sh.f.”prof.Ibrahim Kelmendi” ne Presheve, njofton te gjithe prinderit qe kane femije per regjistrim ne klasen e pare, se qe nga data 01.04.2020 (e merkure) , fillon aplikimi per regjistrim ne kl 1 te vitit shkollor 2020/21.
Verejtje:
Per dallim nga vitet tjera, kete vit aplikimi behet ne menyre elektronike, per shkak te situates se jashtezakonshme, ne vend, rajon e ne bote.
Informacionet qe kerkohen jane:

Emri dhe mbiemri i femijes
Data,viti, vendi i lindjes se femijes
Nr personal i femijes(JMBG)
Emri e mbiemri i prinderve
Nr personal i njerit nga prinderit(JMBG)
Nr i tel te njerit nga prinderit
Te drejte aplikimi kane te gjithe femijet e lindur nga data 01.03.2013 deri ne daten 28.02.2014
Per dergim te te dhenave si dhe per cfaredo informate drejtohuni ne adresen elektronike
Pedagoguikelmendi@hotmail.com ose ne zyren e pedagoges ne shkolle.
Te nderuar prinder!
Ky aplikim eshte shume i rendesishem per te ditur paraprakisht numrin e femijeve qe do te regjistrohen ne klase te pare.
Me respekt
Pedagogja e sh.f”prof.Ibrahim Kelmendi”
Edita Asllani

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.