Njihuni me gruan që ka zgjedhur të jetojë në një furgon, edhe pse fiton 300,000 dollarë në vit

Sociale

Kur dëgjoni se dikush jeton në një furgon, mendimi juaj i parë mund të jetë se është një masë kursimi parash.

Por ky mund të mos jetë rasti i Jasmine Wilson, 28-vjeçe, e cila sigurisht që mund të përballonte një shtëpi të duhur, duke marrë parasysh se ajo fiton 300,000 dollarë në vit, përcjell Telegrafi.

“Mua gjithmonë më pëlqyen shumë udhëtimet rrugore sepse nëna ime përdorte makinën nga Michigan në Kaliforni shumë herë në vit për të vizituar familjen”, thotë Jasmine.

“Gjatë karantinës ne ishim mbërthyer në shtëpi dhe unë vendosa të bëja diçka të tillë”.

Në bllokimet e para të vitit 2020, Jasmine bleu një furgon dhe kaloi dy muaj duke e kthyer atë në një shtëpi.

Kjo përfshinte instalimin e një shtrati të madhësisë së plotë, një monitor 34 inç për lojëra, një lavaman të palosshëm, si dhe kamera sigurie, ndër tjerash.

“Unë kam gjithçka që ka një shtëpi e rregullt, por qëllimi nuk ishte që ajo të ishte një shtëpi e vogël, ishte të ishte një vend i varur në të cilin unë udhëtoj”.

Jasmine vlerëson se ajo shpenzoi midis 10,000 deri në 15,000 dollarë për të përshtatur brendësinë e furgonit, si dhe 25,000 dollarë për ta blerë atë. /Telegrafi/