Ballina Lajme Bota Njihuni me familjen më të madhe, plot 21 fëmijë

Njihuni me familjen më të madhe, plot 21 fëmijë

Noel dhe Sue nga Lancashire janë prindër të 21 fëmijëve, duke e kthyer këtë familje në më të madhen në Britaninë e Madhe.

Ata janë prindër të Chris, 31, Sophie, 25, Chloe, 24, Jack, 22, Daniel, 20, Millie, 19, Luke, 19, Katie, 17, James, 16, Ellie, 15, Aimee, 14, Josh, 12, Max, 11, Tillie, 9, Oscar, 8, Casper, 7, Hallie, 4, Phoebe, 3, Archie, 2, Bonnie, 1, si dhe Heidie që ka lindur në muajin prill.

Nëpërmjet disa videove të publikuara familja ka filluar të pasqyrojnë jetën e tyre në rrjetet sociale.  Sue, zbulon se si përgatit ushqimin për fëmijët, si blenë produktet e nevojshme për ta, si i përzgjedhin rrobat.

Vajzat thjesht marrin shportat, fusin brenda tyre gjërat që i duhet dhe unë vetëm paguaj. Ne kthehemi në shtëpi me një grumbull çantash”- tha Sue për medait.

Familja ka dhe shumë fansa. Përdorues të shumtë në rrjete sociale shprehen se ata janë një frymëzim i shkëlqyeshëm për ta dhe se i admirojnë që kujdesen për një numër kaq të madh  fëmijësh.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.