Ballina Sport Një superlajm për K.F. Luginën - Fillon rrugëtimi në Ligën e futbollit...

Një superlajm për K.F. Luginën – Fillon rrugëtimi në Ligën e futbollit të Kosovës

Klubi i Futbollit Lugina, fillon sfidën e re, rrugëtimin e ri, tash e tutje do të jetë pjesë e Futbollit në Kosovë.

Në zyret e Federatës së Futbollit Kosovës, është bërë tërheqja e shortit për grupmoshat U15- Pioner dhe U13 – Fatosa, në rajonin e Prishtinës.

Shkolla e Futbollit Lugina- do të garojë në grupin D.

Sipas të dhënave nga LRFP, xhiroja e parë do të fillojë më 26-09-2020.

Ne bazë të shortit, ndeshja e parë për ne si shkollë do të jetë:

Sh.Futbollit – Kurda — Sh.Futbollit Lugina.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Grenell viziton sot Prishtinën/ Në fokus marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e Bardhë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell viziton sot Prishtinën. Ai është pjesë e delegacionit që që...

Shëndrit Jahiu: “Për shkak të parimeve, PVD hakmaret ndaj meje duke…”

Këshilltari komunal në komunën e Preshevës nga radhët e PVD-së në një shkrim në rrjetin social Facebook ka shkruar arsyen e tij pse...

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tapë “Rahovica 2020”

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tape ,,Rahovica 2020”.Më poshtë mund ta lexoni njoftimin nga organizatorët e kësaj gare e cila...

Lëvizja për Reforma fillon riformatimin – Paralajmëron për një standard të ri demokratik

Sonte në ambientet e zyrës së Lëvizjes për Reforma, u mbajt mbledhja Këshillit Inicues i Lëvizjes për Reforma.Në njoftimin e Lëvizjes për...