Ballina Sport Një ish-mesfushor i Milanit gati për mesfushën e Interit

Një ish-mesfushor i Milanit gati për mesfushën e Interit

Pas Stefano Sensit verën e kaluar, Interi është gati të marrë një tjetër futbollist nga Sassulo dhe bëhet fjalë për ish mesfushorin e Milano, Manuel Locatelli, i cili po shkëlqen te zijeshilët gjatë këtij sezoni.

Mesfushori është i ri, me mjaft grintë dhe me një qarkullim të mirë të topit, cilësi këto që i ka vlerësuar shumë edhe Antonio Conte, i cili kërkon të ketë në dispozicion një alternativë për t’i dhënë mundësi pushimi kroatit Brozovic.

Drejtuesit e Interit i kanë ofruar Sassuolos 20 milionë euro për kartonin e Locatellit, por me kushtin që huazimi i Sensit të rinovohet edhe për një tjetër sezon dhe vetëm verën e ardhshme zikaltrit të vendosin nëse do ta blejnë përfundimisht apo jo.

Nga ana tjetër, për mesfushorin 22-vjeçar bëhet fjalë për një rikthim në Milano, por këtë herë në kampin zikaltër, rivalët e përjetshëm të tij, duke qenë se është rritur te të rinjtë e Milanit, skuadër me të cilën edhe ka debutuar në Serinë A.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...