Ballina Lajme Bota Një foshnje ndërron jetë nga coronavirusi në SHBA, besohet të jetë viktima...

Një foshnje ndërron jetë nga coronavirusi në SHBA, besohet të jetë viktima më e re

Një foshnje gjashtë javore ka ndërruar jetë nga coronavirusi, ndërsa besohet të jetë viktima më e re në SHBA.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, foshnja vdiq në Connecticut javën e kaluar, ndërsa mbrëmë rezultatet kanë treguar se ishte me Covid-19.

Guvernatori i Connecticut, Ned Lamont, e përshkroi lajmin si ‘absolutisht të tmerrshëm’ dhe tha se foshnja besohet të jetë viktima më e re që vdiq nga sëmundja.

“Me të vërtet ndihemi shumë keq, të konfirmojmë fatalitetin e parë pediatrik në Connectitut të lidhur me Covid-19. Një i porsalindur 6 javë nga zona e Hartford u soll pa ndjenja në një spital javën e kaluar”, ka shkruar Lamont.

“Rezultatet konfirmuan mbrëmë se i porsalinduri ishte me Covid-19. Ne besojmë se është viktima më e re nga komplikimet e Covid-19”, ka shtuar ai.

Kujtojmë se numri i të infektuarve nga coronavirusi në SHBA ka shkuar mbi 200 mijë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton HaxhiuKandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe, të epokës së Skënderbeut....