Ballina Lajme Shqipëri “Një ëndërr që për shumë breza dukej e pamundur, sot ka 13...

“Një ëndërr që për shumë breza dukej e pamundur, sot ka 13 vjet që është realitet”. Ministrja Xhaçka uron Kosovën

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka uruar sot 13-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.
Ministrja Xhaçka shprehu mirënjohje për të gjithë ata që punuan e luftuan për pavarësinë e Kosovës.
“Gëzuar Pavarësinë Kosovë! Një ëndërr që për shumë breza dukej e pamundur, sot ka 13 vjet që është realitet! Nderim për të gjithë ata që punuan e luftuan për Kosovën e pavarur!”, shkruan Kryediplomatja Xhaçka në rrjetet sociale.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...