Ballina Lajme Kosova Nis takimi Thaçi-Limaj

Nis takimi Thaçi-Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Famit Limaj, ka mbërritur në presidencë dhe po zhvillon takimin e paralajmëruar me presidentin Hashim Thaçi.

Para Limajt, në takim kanë qenë edhe përfaqësuesit e Listës Serbe, ndërsa përmes telefonit Thaçi ka biseduar edhe me kryetarin e AKR-së, Behgjet Pacolli.

Këto takime janë në kuadër të gjetjes së zgjidhjes pas situatës së re politike ku qeveria Kurti është rrëzuar me mocion mosbesimi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...