Ballina Lajme Lugina Nga sot rryma në Serbi për 3.4% më e shtrenjtë

Nga sot rryma në Serbi për 3.4% më e shtrenjtë

Energjia elektrike në Serbi është shtrenjtuar nga sot për 3.4 përqind.

Çmimi mesatar i energjisë elektrike për klientët që kanë të drejtë për një furnizim të garantuar me çmime të rregulluara, dhe këto janë familje dhe konsumatorë të vegjël, do të arrijë në 7,867 dinarë për kilovat orë, pa taksa dhe tatim.

Pëlqimi për rritjen ishte dhënë nga Agjencia e Energjisë me kërkesë të EPS në dhjetor të vitit të kaluar.

Rritja e mëparshme e çmimit të energjisë elektrike ishte më 1 dhjetor 2019, kur çmimi i energjisë elektrike u rrit me 3.9 përqind.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...