Ballina Lajme Kosova Në Skënderaj po vazhdon dezinfektimi në të gjitha shkollat

Në Skënderaj po vazhdon dezinfektimi në të gjitha shkollat

Në Komunën e Skënderajt po vazhdon dezinfektimi në të gjitha shkollat.

Kjo po bëhet me qëllim parandalimin e koronavirusit, shkruan Jashari në Facebook.

Postimi në Facebook:

Po vazhdon dezinfektimi në të gjitha shkollat e komunës së Skenderajt

Me qëllim të parandalimit të infeksionit COVID-19, Komuna e Skenderajt kanë nisur dezinfektimin e të gjitha objekteve shkollore.

Dezinfektimi është bërë në çerdhe, shkollat fillore dhe të mesme të komunës.

Në kuader të zbatimit të masave parandaluese në funksion të mbrojtjes nga korona virusi, Komuna e Skenderajt ditë më parë ka bërë edhe dezinfektimin e të gjitha hyrjeve të banesave të qytetit, rrugeve kryesore, objekteve shëndetësore, të sigurisë etj.

Ky aksion do të vazhdojë deri sa të përfundojë dezinfektimi në të gjithë territorin e Komunës së Skenderajt.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton HaxhiuKandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe, të epokës së Skënderbeut....

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton Haxhiu Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe,...

Premier Liga angleze, ndeshjet e xhiros së 29-të

Pas 26-të xhirosh, “Djajtë e Kuq” gjenden në vendin e dytë në tabelë, me 14 fitore, tetë barazime dhe katër humbje, duke...