Ballina Sport Në kufi të çmendurisë, ultrasit rebelohen dhe sfidojnë qeverinë!

Në kufi të çmendurisë, ultrasit rebelohen dhe sfidojnë qeverinë!

Në kufi të çmendurisë, ultrasit rebelohen dhe sfidojnë qeverinë!

Kampionati bjellorus është i vetmi në Europë që po zhvillohet rregullisht me dyer të hapura, pavarësisht nuk mungojnë rastet me koronavirus (duke nisur nga sot numërohen rreth 163 në total dhe 2 të vdekur).

Për këtë motiv, aty ku Federata nuk ndërhyn dhe presidenti Lukashenko sugjeron të konsumohet vodka dhe të vazhdohet sikur të mos ketë ndodhur asgjë, janë ultrasit ata që marrin në dorë situatën.

Grupi i parë që kundërshton vazhdimin e kampionatit është ai i Neman Grodno, që ka shtyrë edhe tifogrupe të tjera të bëjnë të njëjtën gjë: “Të qëndrojmë në shtëpi, të mos përhapim rrezikun dhe virusin më shumë. Mbro të dashurit e tu dhe veten”,deklaroi.

Këtij grupimi i janë bashkuar edhe ata të Shakhtar Soligorsk.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...