Ballina Lajme Maqedonia Në Klinikën Gjinekologjike në Shkup do të testohet për coronavirus edhe një...

Në Klinikën Gjinekologjike në Shkup do të testohet për coronavirus edhe një foshnje e porsalindur

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot informoi se do të testohet për coronavirus foshnja e cila lindi mbrëmë e ëma së cilit ishte e infektuar me coronavirus.

“Lehona nga Kumanova që është dërguar menjëherë në Klinikën e Gjinekologjisë dhe është konstatuar se uji pjellor është zvogëluar dhe ka lindur në rrugën e izolimit sepse dyshohej për coronavirus. Testi i pacientë ka arritur më 31 mars dhe ishte pozitiv. Ka lindur një foshnje mashkull i cili është në repartin intensiv, ndërsa edhe foshnjës do t’i bëhet test për coronavirus sepse ka mundësi që virusi të ishte përcjell nga e nëna tek foshnja”, deklaroi Filipçe.

Më herët nga Klinika Gjinekologjike informuan se gjendja e lehonës nga Kumanova që gjatë natës së djeshme u diagnostifikua me coronavirus është stabile dhe e njëjta tashmë gjendet në Klinikën Infektive. Foshnja e saj po mbahet në Klinikën e Gjinekologjisë dhe po ashtu është në gjendje të mirë shëndetësore.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Përfundimtare: Ky është numri i deputetëve që morën partitë

Vetëvendsoje merr 58 deputetë në Kuvendin e Kosovës pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave të rregullta, atyre me kusht dhe...

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...