Ballina Lajme Kosova Ndërron jetë vjehrra e Vasfije Krasniqi-Goodman

Ndërron jetë vjehrra e Vasfije Krasniqi-Goodman

Sot gjatë ditës ka ndërruar jetë vjehrra e Vasfije Krasniqi-Goodman .

Këtë e ka bërë të ditur vetë zonja Krasniqi nëpërmjet një shkrimi në Twitter, ku ka marrë ngushëllime të shumta nga të afërm dhe miq të saj.

Vasfije Krasniqi është njëra nga 20 mijë gratë e dhunuara gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Postimi i plotë:

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...