Ballina Lajme Kosova Ndërron jetë nëna e Vasfije Krasniqi-Goodman

Ndërron jetë nëna e Vasfije Krasniqi-Goodman

Sot gjatë ditës ka ndërruar jetë nëna e Vasfije Krasniqi-Goodman .

Këtë e ka bërë të ditur vetë zonja Krasniqi nëpërmjet një shkrimi në Twitter, ku ka marrë ngushëllime të shumta nga të afërm dhe miq të saj.

Vasfije Krasniqi është njëra nga 20 mijë gratë e dhunuara gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Postimi i plotë:

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Opinion nga akademiku Artan Fuga

Gjuha e huaj është mjet për ta sunduar tjetrin! Përtej anës humoristike, çështja e gjuhës turke në sistemin arsimor shqiptar është shumë...

“Kundër patriarkatit që vret”, marshohet në Prishtinë për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas është  marshuar në sheshet e kryeqytetit.Marshi organizohet nga...

Premtimi i parë i presidentit të Barcelonës: Messi do vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta mori dje postin dhe në fjalimin e tij të parë, i entuziasmuar tha se si objektiv kryesor...

Hoti nënshkruan pako ekonomike për gratë që udhëheqin biznese, tregon shumën që iu është ndarë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, që po merr pjesë në konferencën ku pritet të nënshkruhet një marrëveshje për bizneset e...