Ballina Lajme Kosova Ndarja e specializimeve per mjeket e Lugines

Ndarja e specializimeve per mjeket e Lugines

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka ndarë specializimet për mjekë që jetojnë dhe kontribuojnë në Luginë dhe të cilët, pas mbarimit të specializimit, do t’i kontribuojnë shëndetësisë së këtyre komunave, përkatësisht banorëve të tyre.

Ministri i Shëndetësisë z. Armend Zemaj, pas dy vizitave të bëra nga z. Sami Salihu në cilësinë e Kryetarit të Kuvendit komunal Preshevë bashkë me Sekretarin e Kuvendit komunal të Preshevës z. Avni Aliti të cilët inicuan të parët dhe theksuan dhe informuan nevojën e domosdoshme për specializime për mjekët e Luginës së Preshevës u morrën parasysh kërkesat në formë shumë profesionale, miqesore dhe kombëtare nga Ministri z. Zemaj.

Ministri z. Zemaj me shumë zell dhe sriozitet vizitojë Luginën dhe u takua me përfaqësuesit politik për situatën epidemiologjike të Covid 19 dhe çështjen e mosnjohjesë së diplomave të Universitetit të Prishtinës e veçanti përfshirjen e mjekëve në konkursin e specializimeve në fushat e shëndetësisë.

Mirënjohje të thella dhe pafundme për z. Zemaj, me shpres që në të ardhmën e afërt të shpallet qytetar nderi i Luginës së Preshevës për kontributin e dhënë në shëndetësinë e Luginës.

Të gjithë mjekëve, tani më specializant të fushave të ndryshme i urojmë shëndet dhe mbarësi në vitet post diplomike.

Urime, mbarë rajonit të L. Preshevës!

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...