Moti sot në Shqipëri

0
5

Temperaturat dhe moti i sotëm në Shqipëri nuk i ngjason aspak një ditë normale prilli.

Moti do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu dhe rreshje bore në zonat malore dhe zonat e ulëta. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie tv konsiderueshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here