Ballina Lajme Shqipëri Monika Kryemadhi bën deklaratën e befasishme: Qeveria do thyhet në mes…

Monika Kryemadhi bën deklaratën e befasishme: Qeveria do thyhet në mes…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim mëngjesin e sotëm në Fier. Teksa ndodhej në tavolinë me disa qytetarë, ajo ka treguar dhe një nga propozimet e partisë së saj.

Dje ne propozuam një nga idetë që kemi bërë gati. Diskutimin që të gjitha prodhimet shqiptarë të jenë pa taksë, pa TVSH. Ne shikojnë një standardizim me dy standarde. Kemi disa që i hedhin në rrugë, ndërsa dy apo tre biznese i importojnë të gjitha

Po ashtu, kryetarja e LSI u shpreh se zgjedhjet e 25 prillit do thyejnë në mes qeverinë “Rama”, pasi sipas saj, qytetarët janë të pakënaqur dhe gjykimin e tyre do e shprehin me votë.

25 prilli do ta thyejë në mes rilindjen socialiste. Më thoni ju një socialist që është i kënaqur sot. Njerëzit duan të shikojnë se kush është me të vërtetë. Gjykatësit më të mirë janë qytetarët. Më 25 prill gjykimi do të jetë perfekt. Sot ka të bëjë e ardhmja e fëmijëve të shqiptarëve. Nuk e dimë ne që Fieri ka vijë bregdetare të pashfrytëzuar. Është një mrekulli që krijon hapësira punësimi por edhe për zhvillimin e turizmit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...