Ballina Showbiz Modelja e kolme i kthehet profesionit, ndihmon të moshuarit me koronavirus

Modelja e kolme i kthehet profesionit, ndihmon të moshuarit me koronavirus

Ylli i Love Island dhe modelja Malin Andersson ka treguar se ajo i është rikthyer profesionit të infermierisë për personat në moshë, derisa e ka pranuar se po ndihmon mjekët për t’i plotësuar hapësirat në këtë rast

Malin Andersson ka treguar se i është kthyer punës së saj si kujdestare për pleqtë dhe të sëmurët pa shërim, pasi që ndjeu nevojë që të kthehet në këtë sektor pas një kohe të gjatë.

Ylli i Love Island (26), postoi në Twitter të dielën derisa deklaroi që ajo dëshiron që të ndihmojë diçka në kohë të pandemisë COVID-19.

Image

“Kështu, kam vendosur që të rikthehem në ish punën time si infermiere në këtë kohë të tmerrshme. Për ata që se dinë unë kam qenë infermiere dhe kujdestare në kujdesin për të moshuarit pasi me kishte vdekur nëna dhe që nga ajo kohë këtë punë e kam kryer me shumë dëshirë”.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.