Ballina Lajme Ministri Vulin fyen shqipëtarët përsëri dhe atë direkt në rrjetin publik RTS...

Ministri Vulin fyen shqipëtarët përsëri dhe atë direkt në rrjetin publik RTS duke i quajtur “Siptari”

Sot, Ministri i Policisë, Aleksandar Vulin, i quajti shqiptarët “Siptari” drejtpërdrejt në emisionin e mëngjesit në RTS.

Kur u pyet nga prezantuesi për armën e gjetur afër Bujanovcit, ai tha se ishte dërguar për ekspertizë, dhe deklaroi se i përkiste “terroristëve të Shiptarit (Siptarski terroristi)”.

Kur u pyet për situatën në Zonën e Sigurisë Tokësore, Vulin tha se ishte e komplikuar dhe se “bandat Siptare po performonin atje”.

Gjatë intervistës, drejtuesja e emisionit nuk e paralajmëroi atë për gjuhën e urrejtjes të papranueshme në media, veçanërisht në Shërbimin Publik, i cili u përket të gjithë qytetarëve të Serbisë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Konsumoni më pak kripë dhe sheqer

Kripa dhe sheqeri, ato duken kaq të padëmshme, kaq themelore, aq thelbësore. Megjithatë, rritja e shpejtë e pranisë së tyre në gjithçka,...

Reforma Zgjedhore bllokon Shqipërinë/ Merkel: Nuk ka negociata

Nuk do të ketë një vendim për nisjen zyrtare të procesit të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian brenda vitit 2020.Në mbledhjen...

Ismaili: Pas propozimit të PDK-së, trafiku urban falas në Prishtinë

Nga sot Komuna e Prishtinës do të ofrojë shërbimet e Trafikut Urban falas për të gjithë qytetarët që udhëtojnë në Prishtinë.Ky vendim...

Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë me të lënduar

Një aksident me të lënduar ka ndodhur para pak minutash në një kryqëzim rruge në Vushtrri.Mësohet se ka të lënduar pasi goditja...