Ballina Lajme Shqipëri Me lot në sy dhe plot halle, të moshuarit dalin pa leje...

Me lot në sy dhe plot halle, të moshuarit dalin pa leje në Fier për të blerë ushqime apo për para

Një e moshuar në Fier ka bërë thirrje që të mos mbyllen dyqanet dhe farmacitë. Me lot në sy dhe me zërin që i dridhej, shprehej se kishte mbetur e vetme prandaj kishte dalë për të blerë dhallë dhe bukë.

Një tjetër grua që jeton me bashkëshortin dhe vajzën e sëmurë. Ajo thotë se nuk ka aplikuar për leje-dalje se nuk di të përdorë aplikacionin, por është jashtë për të marrë paratë.

E intervistuar, gruaja quan ‘turp’ veprimin e qeverisë pasi i dërgoi vetëm ‘2 kilogramë oriz, 2 kilogramë miell dhe 1 pako makarona dhe 1 vaj. Me çfarë të shtyj muajin unë?’.

Kur u pyet nëse është e frikësuar se do e kapë policia, gruaja shprehet: ‘Për çfarë të më kapë policia? Policia të më japë për të ngrënë.’

Një tjetër banore e Fierit shprehet se prej ditësh del për lekët e kempit pasi jeton e vetme, por nuk i kanë kaluar ende paratë dhe ankohet se nuk i ka marrë as muajin e kaluar.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...