Ballina Lajme Bota Mbi 60 vite martesë, çiftin britanik e ndan pandemia, por pas 1...

Mbi 60 vite martesë, çiftin britanik e ndan pandemia, por pas 1 viti ndodh mrekullia! (Video)Ky është momenti emocionues kur dy të moshuarit britanikë të martuar për më shumë se 60 vite, u ribashkuan më në fund, pasi qëndruan të ndarë për gati 12 muaj për shkak të pandemisë COVID-19.

Sipas medieve të huaja, Stanley dhe Mavis Harbour ishin së fundmi bashkë në muajin shkurt të vitit 2020, në Lever Edge Care Home, në Bolton, Greater Manchester të Anglisë.Por, derisa coronavirusi u përhap në të gjithë vendin dhe u vendosën kufizime, çifti qëndroi i ndarë për një vit të tërë.Stanley, 83-vjeçar, u zhvendos në shtëpi kujdesi në shtator të vitit 2019 pasi sëmundja e tij e dementisë iu përkeqësua dhe Mavis, 81-vjeçare, tani ka vendosur t’i bashkohet atij si një banore pasi u sëmurë vetë.

Pas një karantine 14-ditore, çifti më në fund u ribashkua.“Nuk mund ta besoja kur pash Mavis. Ishte si një ëndërr”, tha Stanley i cili përshëndeti gruan e tij me një buqetë me lule.

https://metro.co.uk/video/married-couple-60-years-finally-reunited-year-apart-2349758/?ito=vjs-link

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Rreziku i riinfektimit? Epidemiologu: Është shumë i vogël. Ata që kanë kaluar COVID mund të marrin vetëm një dozë të vaksinës

Rreziku i riinfektimit është shumë i vogël. Këtë konfirmoi në studion e Dita Jonë në A2 CNN mjeku Ilir Alimehmeti, bazuar në...

Behgjet Pacolli ia siguron “parkingun” aeroplanit të tij në Aeroportin e Prishtinës

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, është bërë me hangar personal për aeroplanin e tij privat. Lajmin e ka bërë...

Freedom House: Shqipëria, Kosova pjesërisht të lira

Organizata Freedom House arriti në përfundimin se në vitin 2020 aktorët autoritarë u bënë më të guximshëm, ndërsa demokracitë më të mëdha...

Çfarë është pasaporta e BE-së për vaksinim?

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, ka thënë këtë javë se Komisioni Evropian do të prezantojë një propozim, më vonë...