Ballina Lajme Kosova Mbi 400 kosovarë të karantinuar në Slloveni

Mbi 400 kosovarë të karantinuar në Slloveni

Qeveria e Republikës së Sllovenisë përmes një komunikat ka lajmëruar se 9768 persona nga shtete e huaja kanë hyrë gjenden në karantinë si pasojë e koronavirusit,

Nga 9768 persona që gjendën në karantinë, 476 janë kosovarë, transmeton Indeksonline.

“Numri më i madh i urdhrave të karantinës u janë dhënë individëve që udhëtojnë nga Bosnja dhe Hercegovina (6,912), Kroacia (978), Kosova (476), Serbia (405), Austria (272), Maqedonia e Veriut (228) dhe Gjermania (200). Urdhrat e karantinës në shtëpi u janë dhënë individëve që udhëtojnë në Slloveni nga gjithsej 34 vende të ndryshme”, thuhet në njoftimin e Qeverisë së Sllovenisë./Indeksonline/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...