Ballina Shkencë & Teknologji Mbi 10 mijë kompani zgjedhin tregtinë elektronike ndërkombëtare

Mbi 10 mijë kompani zgjedhin tregtinë elektronike ndërkombëtareMbi 10 mijë kompani zgjedhin tregtinë elektronike ndërkombëtare
Mbi 10.000 kompani kineze, gjatë vitit 2020, u transferuan në qendrat ndërkombëtare të tregtisë elektronike kushtuar tregtisë së jashtme. Kjo u njoftua nga Li Xingqian, zyrtar i Ministrisë kineze të Tregtisë, citon “Xinhua”.
Për shkak të ndikimit të epidemisë, kompanitë kineze i dhanë përparësi zhvillimit të tregtisë elektronike ndërkombëtare për kryerjen e tregtisë së jashtme.
Sipas Li, vëllimi i importeve dhe eksporteve në platformat ndërkombëtare të tregtisë elektronike u rrit me 31.1% në bazë vjetore.

Vëllimi i eksporteve përmes metodave tregtare të furnizimit në 31 tregjet eksperimentale të vendit, arriti rekordin prej rreth 100 miliardë dollarë në vitin 2020.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ojq “Vizioni” dhuroi uniformat për Sh.M. “Sezai Surroi” Bujanoc

Sot në shkollën e mesme " Sezai Surroi " dhuruam uniformat për nxënësit e drejtimit të mjeksisë.Bashkarisht me kryetarin e KKSH z.Ragmi...

Të gjithë e shijojmë dhe na pëlqen aroma, por me siguri nuk i dinit këto 6 ‘sekrete’ të kafes turke

Të gjithëve na ndodh që dita jonë të nisë me konsumimin e një kafeje në mëngjes, kjo ndoshta na hap sytë dhe...

Ditë zie për Flori Mumajesin

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi ka humbur sot personin më të dashur të familjes, nënën e tij. Lajmi është bërë i ditur...

Akademia e Shkencave të Shqipërisë vjen me tri vepra madhore albanologjike

Akademia e Shkencave e Shqipërisë po vijon punën për hartimin e tri veprave madhore albanologjike: Enciklopedia shqiptare, Fjalori i madh i shqipes...