Ballina Sport Matuidi me Koronavirus, Juventus e shpërblen me zgjatjen e kontratës

Matuidi me Koronavirus, Juventus e shpërblen me zgjatjen e kontratës

Juventus dhe Blaise Matuidi kanë gjetur gjuhën e përbashkët për të vazhduar bshkëpunimin edhe një tjetër.

Kontrata e francezit është zgjatur deri më 30 qershor 2021, pra ai do të jetë pjesë e “Zonjës së Vjetër” së paku edhe një vit.

Kjo është mësuar pas publikimt të raporti financiar të klubit, ku ndër operacionet e kryera në gjysmën e dytë të këtij sezoni sportiv është edhe rinovimi i kontratës së mesfushorit të datëlindjes 1987.

Francezi shpreblehet për përkushtimin ndaj ngjyrave bardhezi, pasi ai qkurrë nuk e kursen veten në fushë. Lajmi i gëzueshëm vjen në një periudhë delikate për kampion e botës, pasi ai ende nuk e ka kaluar infeksionin nga Covid-19.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.