Ballina Lajme Maqedonia Maqedoni, përmbaruesve u ndalohet veprimtaria deri më 30 qershor

Maqedoni, përmbaruesve u ndalohet veprimtaria deri më 30 qershor

Puna e përmbaruesve është ndërprerë deri në 30 qershor, pas publikimit zyrtar të një dekreti qeveritar me të cilën pezullohet zbatimin i punës së tyre në këtë periudhë, gjegjësisht gjatë gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të krizës me coronavirusin.

Punëdhënësit borxhlinjve, Fondit për Sigurim Pensional dhe Invalidor dhe transportuesit e pagesës së përfitimeve janë të detyruar të ndalojnë veprimet sipas urdhrave të lëshuar nga përmbaruesit deri më 30 qershor. Për ankesat e paraqitura, Gjykatat themelore janë të detyruara të marrin vendim, ndërsa Gjykatat e Apelit të vendosin për ankesat kundër atyre vendimeve.

Përmbaruesit janë të detyruar të ndalojnë ndërmarrjen e çdo veprimi përmbarimi, përveç në rastet e kërkesave të bazuara në mbështetje ligjore, shpërndarja e fondeve të që vijnë në llogaritë e tyre të veçanta, nëse përmbushen kërkesat ligjore, veprimet që pasojnë pas kryerjes së pagesës nga borxhlinjtë, ofertave të suksesshme publike ose shitjeve të drejtpërdrejta.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...