Ballina Lajme Maqedonia Maqedoni: 72 shkelje të orës policore në 24 orët e fundit

Maqedoni: 72 shkelje të orës policore në 24 orët e fundit

Për mosrespektimin e orës policore në 24 orët e fundit janë konstatuar 72 raste.

Në mbështetje të policisë së shtetit si pasojë e gjendjes së jashtëzakonshme të shkaktuar nga pandemia Covid-19 deri më tani janë kyçur edhe 530 pjesëtarë të Armatës.

Brenda 24 orëve të fundit me vendim nga Inspektorati Shtetëror për Sanitari dhe Shëndetësi janë futur në izolim 59 qytetarë, kurse me Deklaratë për vetizolim 224 qytetarë.

Në karantinë shtetërore janë vendosur 29 qytetarë të ardhur nga vendet e treta.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...

Hallat dhe tezet i duan nipërit dhe mbesat njësoj si fëmijët e tyre

Tezet i trajtojnë nipërit e mbesat njësoj si fëmijët e tyre dhe nuk është e vështirë të futesh në një situatë të...

Osmani flet pas takimit me Lajçak: S’do të lejoj që të negociohet me kufijtë e Kosovës. Me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një konferencë për mediat pas takimit me të dërguarin e BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirsolav...