Ballina Lajme Maqedonia Maqedoni: 30 raste të reja me coronavirus, gjithsej 384 të infektuar

Maqedoni: 30 raste të reja me coronavirus, gjithsej 384 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të kaluara në Maqedoni janë regjistruar 30 raste të reja me coronavirus.

Me rastet e reja numri i përgjithshëm ka shkuar në 384 persona.

Sipas qyteteve, deri tani rastet janë regjistruar në:

Shkup – 195
Kumanovë – 62
Dibër – 47
Shtip – 15
Prilep – 21
Tetovë – 13
Strugë – 9
Veles – 6
Manastir – 4
Ohër – 3
Kavadar – 2
Gostivar – 1
Gjevgjeli – 2
Strumicë – 1
Kriva Pallankë – 2
Koçani – 1.

Gjatë natës së kaluar janë bërë 342 teste.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton HaxhiuKandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe, të epokës së Skënderbeut....