Man Utd i prin garës për Jadon Sancho

Sport

Manchester United është në epërsi ndaj Chelseat në ndjekje për yllin e Borussia Dortmundit, Jadon Sancho, ka mësuar Goal.

Ish-anësori i Manchester Cityt është një objektiv parësor si për Frank Lampard ashtu edhe për Ole Gunnar Solskjaer por kuptohet se United aktualisht është në radhë për 20-vjeçarin.

Sidoqoftë, me dritaren e transferimit aktualisht në ajër pas pezullimit të ligave për shkak të Covid-19, ekziston mundësia që situata të ndryshojë dhe kuptohet se ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje me asnjë klub për shitjen e Sancho.

Dortmund thuhet se tashmë po planifikojnë sezonin pa yllin e Anglisë. Ai u pyet për një rikthim të mundshëm në Premierligë në fillim të këtij muaji, por nuk pranoi të kryente një transferim përsëri në Angli.

Kuptohet që Dortmund kërkon 130 milionë euro për Sancho dhe shefi ekzekutiv i tyre Hans-Joachim Watzke ka paralajmëruar se ata nuk do të jenë të gatshëm të pranojnë një ofertë më të vogël për anësorin.