Ballina Sport Luhen ndeshje çdo 3 ditë, La Liga cakton datën e fundit për...

Luhen ndeshje çdo 3 ditë, La Liga cakton datën e fundit për të rinisur kampionatin

Pas Italisë, Spanja është vendi i dytë më i prekur nga koronavirusi dhe numri i vdekjeve kohët e fundit po rritet frikshëm.

Edhe pse nuk është radha për futboll, drejtuesit e La Ligas kanë vendosur një afat të fundit për rifillimin e kampionatit, normalisht nëse gjendja normalizohet deri atëherë.

Data e përzgjedhur nga presidenti i ligës spanjolle të futbollit si afat i fundit për të rinisur kampionati është 27 qershori, me ndeshjet që do të luhen çdo tri ditë.

Nëse nuk rifillohet kampionati deri në këtë datë, atëherë sezoni do të anulohet përfundimisht dhe nuk dihet nëse do të dorëzohet apo jo titulli kampion.

Për momentin La Liga kryesohet nga Barcelona, që ka dy pikë më shumë se Real Madridi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...