Ballina Lajme Bota Luftoi me fraktura në këmbë ndaj Gaethje, Khabib tregon “provat”

Luftoi me fraktura në këmbë ndaj Gaethje, Khabib tregon “provat”

Zbulohen detaje të reja të duelit të fundit të Khabib Nurmagomedov në UFC. Ndërsa ditët kalojnë, rritet miti i luftëtarit nga Dagestani, i cili njoftoi tërheqjen pas suksesit me Gaethje, që ishte i 29-ti radhazi në karrierë.

Khabib e detyroi rivalin e tij amerikan të tërhiqej në raundit e dytë në UFC 254. Sidoqoftë, në konferencën për shtyp pas ngjarjes, Dana White konfirmoi se rusi kishte luftuar me disa fraktura në këmbën e tij të majtë.


“Ne ishim me fat që e pamë atë duke luftuar sonte. Khabib është në spital, ai pati frakturë në këmbë tri javë më parë. Kabhib theu dy gishta dhe një kockë në këmbë, por ai nuk i tregoi askujt. Ai është një nga njerëzit më të fortë në planet dhe luftëtari më i mirë në botë”.


Vetë Khabib ka treguar “provat” përmes historive në llogarinë e tij në Instagram. Luftëtari nga Dagestani ngarkoi një foto të një radiografie të 7 tetorit të kaluar në të cilën shihet një frakturë në njërin nga gishtat e këmbës dhe, menjëherë më pas, ngarkoi një foto tjetër në të cilën ai gisht ishte e mavijosur. Një gjest që i jep edhe më shumë vlerë fitores së fundit të Khabib Nurmagomedov në duelin e tij të fundit si profesionist.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Konsumoni më pak kripë dhe sheqer

Kripa dhe sheqeri, ato duken kaq të padëmshme, kaq themelore, aq thelbësore. Megjithatë, rritja e shpejtë e pranisë së tyre në gjithçka,...

Reforma Zgjedhore bllokon Shqipërinë/ Merkel: Nuk ka negociata

Nuk do të ketë një vendim për nisjen zyrtare të procesit të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian brenda vitit 2020.Në mbledhjen...

Ismaili: Pas propozimit të PDK-së, trafiku urban falas në Prishtinë

Nga sot Komuna e Prishtinës do të ofrojë shërbimet e Trafikut Urban falas për të gjithë qytetarët që udhëtojnë në Prishtinë.Ky vendim...

Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë me të lënduar

Një aksident me të lënduar ka ndodhur para pak minutash në një kryqëzim rruge në Vushtrri.Mësohet se ka të lënduar pasi goditja...