Ballina Lajme Maqedonia LSDM: Qeveria po shpëton vendet e punës të goditura nga kriza e...

LSDM: Qeveria po shpëton vendet e punës të goditura nga kriza e coronavirusit

Nga LSDM përmes një kumtese informojnë se qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi pakon e dytë të masave ekonomike që synojnë adresimin më të shpejtë dhe më efikas të pasojave ekonomike nga coronavirusi.

Ata theksojnë se janë ndërmarrë hapa seriozë për të ruajtur vendet e punës për të gjithë ata që preken nga kriza e coronavirusit.

“Masat që nënkuptojnë të ardhura të garantuara për secilin punëtor gjatë krizës.Këto janë masa me vlerë prej 200 milion euro, masa solidariteti, ndihmë reciproke në situata të vështira, masa për të ndihmuar çdo familje, masa për kosto më të ulëta për secilën familje gjatë krizës.

Sot, të gjithë individët, e gjithë shoqëria jonë, ekonomia jonë, të gjithë janë përballur me një provë të rëndësishme, të cilën do ta kalojmë vetëm nëse jemi në solidaritet, nëse ndihmojmë njëri-tjetrin”, thuhet në deklaratën e LSDM-së.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Përfundimtare: Ky është numri i deputetëve që morën partitë

Vetëvendsoje merr 58 deputetë në Kuvendin e Kosovës pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave të rregullta, atyre me kusht dhe...

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...