Ballina Sport Liverpooli i vendos për Shaqirin

Liverpooli i vendos për Shaqirin

Liverpooli i gatshëm edhe ta huazojë Shaqirin.

Liverpooli thuhet se ka shumë dëshirë ta lëshojë sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqirin, në huazim sezonin e ardhshëm.

Sipas mediumit italian Calciomercato.com, Roma mund të jetë e interesuar të marrë Shaqirin në huazim me mundësi blerje në fund të sezonit.

Reprezentuesi zviceran ka qenë në Liverpool për dy sezone, duke shënuar shtatë gola në 40 paraqitje.
Drejtori i futbollit Michael Edwards thuhet se dëshiron ta shohë Shaqirin të largohet nga klubi në një marrëveshje të përhershme.

Sipas Daily Star, Reds kishin shpresë për të siguruar një tarifë prej 28 milionë eurosh nga Sevilla, por tani kanë ndryshuar mendim.

Ky medium shton se klubi nga Anfield po e vlerëson atë shumë të ulët, duke preferuar që 28-vjeçari të huazohet dhe në sezonin e ardhshëm të shitet.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nuk është Rama, s’ka vaksina; vjen Rama, vijnë vaksinat

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi herët në mëngjes, gjatë një diskutimi në parlament, se në mbrëmje do të mbërrinin 15,210 doza...

Kosovë/ Një polic i vrarë, dyshohet për vetëvrasje

Një polic është gjendur pa shenja jete në Pejë, përgjatë ditës së hënë në orën 16:20.Bëhet me dije se personi në fjalë...

Eshtë një kategori njerëzish që mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em...