Ballina Lajme Maqedonia Lehona nga Ohri ndërron jetë në Gjinekologjinë e Shkupit

Lehona nga Ohri ndërron jetë në Gjinekologjinë e Shkupit

Mbrëmë vonë në Klinikën e Gjinekologjisë në Shkup ka ndërruar jetë një grua shtatzënë nga Ohri.

Në Klinikën e Gjinekologjisë dhe Akusherisë në Shkup mbrëmë vonë ka ndërruar jetë pacientja e moshës 37-vjeçare nga Ohri, e cila fatkeqësisht gjatë pranimit vetëm se kishte humbur foshnjën(fetusin).

Për shkak të gjendjes febrile, mjekët fillimisht morën materiale testimi me Covid-19 dhe rezultatet pritet të dalin sot. Pas ndërhyrjes së duhur të mjekëve pacienti ishte përkeqësuar gjendjen shëndetësore dhe vdiq rreth orës 22:00. Dyshohet se shkaku i vdekjes së 37-vjeçarit është thromboembolism masiv, informojnë nga Klinika Gjinekologjike.

Bëhet fjaë për paciente me obezitet të lartë e cila 5 muajt e fundit nuk ka lëvizur fare, kurse sipas mjekëve në Ohër pacientja nuk i ka kryer me rregull kontrollet gjinekologjike.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...