Ballina Sport Legjenda e Kumanovës - Bota Sot

Legjenda e Kumanovës – Bota Sot

Me 1 prill 1964 ka lindur Ridvan Imeri, njëri prej futbollistëve më të mëdhenj që ka pasur ndonjëherë qyteti i Kumanovës.
Ish futbollisti i Kumanovës (1983-1985), C.  Zvezdës së Gjilanit (1985-1990), Bashkimit, sot feston ditëlindjen e tij të 55-të.

Imeri gjatë karrierës së tij të bujshme ka luajtur edhe në Zvicër për skuadrën Etoel Caruzh nga Gjeneva (1990-93), pastaj në Drita të Gjilanit.

Në vitin 1994 me Bashkimin e Kumanovës hyri në ligën e dytë.

Ridvan Imeri karrierën e kishte nisur para 40 vitesh. Sot ai së bashku me familjen e tij jeton në Vjenë të Austrisë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Opinion nga akademiku Artan Fuga

Gjuha e huaj është mjet për ta sunduar tjetrin! Përtej anës humoristike, çështja e gjuhës turke në sistemin arsimor shqiptar është shumë...

“Kundër patriarkatit që vret”, marshohet në Prishtinë për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas është  marshuar në sheshet e kryeqytetit.Marshi organizohet nga...

Premtimi i parë i presidentit të Barcelonës: Messi do vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta mori dje postin dhe në fjalimin e tij të parë, i entuziasmuar tha se si objektiv kryesor...

Hoti nënshkruan pako ekonomike për gratë që udhëheqin biznese, tregon shumën që iu është ndarë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, që po merr pjesë në konferencën ku pritet të nënshkruhet një marrëveshje për bizneset e...