Ballina Lajme Shqipëri

Shqipëri

PD: Rama fshehu arrestimin/ Reagon Kryeministri: Ndërhy o zot se gjynah këta

Politika uli armët dhe la jashtë vëmendjes përplasjet e ditës për shkak të koronavirusit, por kur u duk se fokusi kryesor ishte përballimi i...

Për herë të parë nuk do ketë ceremoni për Pashkët Ortodokse

Çdo ditë në kishën ortodokse të Shën Todrit në Vlorë shkojnë besimtarë që luten. Shërbesat fetare janë anuluar edhe këtu si në çdo institucion fetar...

Koço Kokëdhima: Lërini shqiptarët të hyjnë në atdhe!

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, reagoi për lajmet nga pika e kalimit kufitar të Kakavijës, ku 60 shtetas shqiptarë, prej shumë orësh janë...

Shalsi: Për turizmin po punojmë për një paketë të veçantë të cilën po e studiojmë me kujdes

Në një lidhje me Skype në Ora News, ministri i Sipërmarrjes, Eduard Shalsi u shpreh se qeveria është duke punuar me një paketë të...

Dëborë në pranverë, probleme në disa akse rrugore

Edhe pse në prill, dëbora ka mbuluar një pjesë të madhe të vendit. Në zonën e Korçës, Krujës, apo dhe Shkodrës disa akse janë...

Autizmi në kohë pandemie/ Vështirësitë e qëndrimit mbyllur

Sot është dita ndërkombëtare e autizmit të personave që ndoshta e kalojnë me më vështirësi se kushdo tjetër këtë periudhë karantinimi për shkak të...

Rama jep zgjidhjen e qirave për ata që kanë ndalur punën, mundësi dhe atyre që punonin në të zezë

Një mundësi përfitimi në kushtet e emergjencës së koronavirusit për ata që i’u është ndalur puna dhe për gjithë të tjerët që punonin në të...

66-vjeçari nga Fieri mposht koronavirusin: Kam lindur për së dyti

Një burrë 66-vjeçar nga Fieri ka fituar betejën me koronavirusin duke e çuar në 76 numrin total të të shëruarve në vendin tonë. Ministrja e...

Djali i kësaj deputete shqiptare shërohet nga koronavirusi

Djali i deputetes së majtë në Fier, Antoneta Dhima ka mundur ta fitojë betejës me Covid-19 dhe është shëruar. Pak ditë pasi infektimit me koronavirus...

Akuzohet për “shpërdorim detyre”, ish kreu i ALUIZNI-t vetëdorëzohet në polici: Nuk e ndihej veten fajtor

Ish-drejtori i ALUIZNI-t të qytetit të Durrësit, Flamur Gjuzi, i cili ishte shpallur në kërkim për shpërdorim detyre është dorëzuar në polici. Gjuzi ishte shpallur...

“I arrestuar”, PD s’i ndahet Ramës: Ke gënjyer median italiane apo në formularin dekriminalizmit

Demokrati Oerd Byklykbashi nuk i ndahet Kreyministrit Edi Rama lidhur me arrestimin e dyshuar në Itali. Ai publikon pjesë nga intervista në median italiane ku...

I vdiq burri dy javë më parë, gruaja infektohet gjatë funeralit. Covid-19 prek edhe 55-vjeçarin që shkoi në varrim

Dy rastet në Shkodër të konfirmuara sot nga Ministria e Shëndetësisë janë raste të reja të cilat nuk lidhen me të mëparshmit në Shkodër. Bëhet...
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Shtatë të vdekur dhe 241 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 24 orëve të fundit në Shqipëri, duke bërë që numri i viktimave që prej nisjes...

100 000 RUBLA RUSE PER ÇDO FAMILJE QË EMËRON FËMIJË ME EMRIN MUHAMMED.

Në Çeçeni ka filluar një fushatë interesante si kundërveprim ndaj sjelljes franceze ndaj figurës së PROFETIT MUHAMMED s.a.v.s.Fondacioni Ahmed Kadyrov (emëruar sipas...

Zemaj prezanton masat e reja anti-COVID: Kufizohet lëvizja për të moshuarit, gastronomia dhe qendrat tregtare mbyllen në orën 21:00

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se për ta ndalur hovin e infeksionit me COVID-19,...

Partitë politike para qytetarëve servojnë më shumë Nostalgji se sa Programe Zhvillimore

Është bërë trend brenda partive politike në Kosovë, por edhe në Shqipëri, që para qytetarëve të servohet një tip i nostalgjisë, që...