E çuditshme, 3 anëtarëve të familjes që vdiqën në Shqipëri, u ngordhi edhe qeni që nuk kishte ngrënë kërpudha

E çuditshme, 3 anëtarëve të familjes nga Gjilani që vdiqën në Shqipëri, u ngordhi edhe qeni që nuk kishte ngrënë kërpudha 3 anëtarë të një familje kanë vdekur gjatë ditës së djeshme në Shqipëri, më konkretisht në Gjirin e Lalzit, ndërsa sipas raportimeve të para, shkaktar mendohet të jetë helmimi nga kërpudhat, shkruan Metro. Por, […]

lexo

Pse opozita s’ka këllqe të organizoj protesta dhe të mbush sheshet?

Nga Kreshnik SpahiuZgjedhjet mbaruan dhe rezultati ishte krejt ai që parashikohej nga çdo njeri me pak tru në kokë. Rezultati s’ka habitur askënd madje as vetë Lulzim Bashën.Ai e kishte të qartë humbjen, përndryshe nuk do blinte 4 vila, pikërisht, 4 muaj para zgjedhjeve. Nëse dikush do të shpresonte sadopak në fitore edhe njeriu më […]

lexo

U gabua në listën e përbashkët të kandidatëve opozitarë?nga prof. Artan Fuga

—————————- Lidhur me paraqitjen e opozitës në zgjedhje ka vend të shihet me sy, nuk desha të them kritik, por analitik sigurisht. A duheshin vendosur krerët e partive të aleancës opozitare në listat e kandidatëve të partisë demokratike apo jo? Unë them : Jo, nuk duhej vepruar kështu, sado është e papranueshme ajo që ndodhi […]

lexo

Në Qeverin ,,Rama 3”, me priorite do të duhej të emërohen ministra nga Çamëria, Lugina e Ulqini

Shkruan: Refik HASANI Rezultatet e zgjedhjeve të 25 prillit të muajit të kaluar pasi nxorri Partin Socialiste të Shqipërisë fitues, e që kryetar i saj është Edi Rama dhe cili sigurisht do të formon kabinetin Qeveritar ,,Rama 3”. Mjaftë ështëshkruar dhe është lakuar emri ish-Ambasadores së Kosovës në Amerikë, zonjës Vlora Çitaku, për Ministre në […]

lexo

Vlora Çitaku do të emërohet ministre e Punëve të Jashtme në Qeverinë “Rama 3”

Gazetari i njohur shqiptar, Çim Peka ka thënë se ish-ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, do të emërohet ministre në Qeverinë “Rama 3”. Peka ka thënë se Çitaku si “njeriu më i afërt i Hashim Thaçit dhe mike personale e familjes Rama”, do ta marrë postin e ministres së Punëve të Jashtme në Qeverinë […]

lexo

Buzhala lutje publike Ramës: Hape një pikë afër kufirit për vaksinimin e kosovarëve, nuk kemi Qeveri që kujdeset për qytetarët

*** Gazetari Berat Buzhala ka bërë një lutje publike për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ai ka kërkuar që të hapë një pikë për vaksinimin e kosovarëve dikur afër kufirit Kosovë-Shqipëri. Me anë të një shkrimi në Facebook, Berat Buzhala ka thënë se edhe Shqipëria është në zor të madh, ama është e turpshme për […]

lexo

Buzhala lutje publike Ramës: Hape një pikë afër kufirit për vaksinimin e kosovarëve, nuk kemi Qeveri që kujdeset për qytetarët

Gazetari Berat Buzhala ka bërë një lutje publike për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ai ka kërkuar që të hapë një pikë për vaksinimin e kosovarëve dikur afër kufirit Kosovë-Shqipëri. Me anë të një shkrimi në Facebook, Berat Buzhala ka thënë se edhe Shqipëria është në zor të madh, ama është e turpshme për shtetin […]

lexo

Filmoi personin që i kishte shitur votën PS-së në Lezhë, rrihet barbarisht 38 vjeçari. Arrestohen 4 burra të të njëjtit fis

Policia e Lezhës ka arrestuar katër persona, pjesëtarë të një fisi në akuzën se kanë dhunuar një 38-vjeçar. Sipas informacioneve të policisë, në pranga janë vënë shtetasit Mirash Paplekaj, Gëzim Paplekaj, Donald Paplekaj dhe Jetmir Paplekaj. Këta persona janë arrestuar pasi dyshohet se kanë dhunuar dhe kërcënuar me jetë shtetasin Ylli Kacoli, 38 vjeç, për […]

lexo

Shqiptarët nga Kosova nuk pyesin për virus, ia mësyejnë bregdetit

Datën e 1 Majit shumë qytetarë nga Kosova kanë vendosur ta kalojnë në bregdetin shqiptar apo atë të Ulqinit. Pavarësisht pandemisë së COVID-19, mijëra qytetarë nga Kosova, sot qysh në orët e mëngjesit kanë krijuara kolona të gjata në kufirin me Shqipërinë. Sipas Qendrës Kombëtare për menaxhim kufitar, në Vërmicë kolonat janë 70 deri në […]

lexo

Presidenti Meta: Më 24 Korrik 2022 rikthehem në LSI

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes zëdhënësit të tij Tedi Blushi, duke thënë se do të rikthehet në Lëvizjen Socialiste për Integrim më 24 Korrik 2022 pasi të ketë përfunduar mandatin si kreu i shtetit. “Presidenti Meta në respekt të sakrificave për demokracinë, që ka bërë LSI, i njofton të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e […]

lexo