Ballina Lajme Maqedonia

Maqedonia

Shembull për Shqipërinë/ Ish kryeprokurorja e Maqedonisë së Veriut dënohet me 7 vjet burg

Ish Prokurorja e Prokurorisë Speciale në Maqedoninë e Veriut Katica Janeva është dënuar me 7 vite burg për çështjen “Zhvatja”, një dosje...

Vetëvendosje edhe në Maqedoninë e V. – paralajmërim i Albin Kurtit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë ka paralajmëruar se kjo parti do të bëhet me qendër edhe në Maqedoninë e Veriut.

Maqedoni e Veriut – Kosovë: Biletat e shitura nuk vlejnë, të gjitha paratë do të kthehen

Ndeshja mes Maqedonisë dhe Kosovës në kuadër të gjysmë-finaleve të Ligës së Kombëve pritet të luhet në vjeshtë. Që...

Sot pritet të vendoset për orën policore

Komisioni për Sëmundje Infektive propozon që qeveria përsëri të shpallë orë policore për shkak të përhapjes së virusit korona. Komisioni ka rekomanduar...

Maqedoni e V. – Nis procedura për ndihmën shtetërore për 330 mijë qytetarë

Duke filluar nga e hëna, nëntë bankat komerciale në vend do të marrin listat e qytetarëve, të cilët duhet t’i pajisin me...

Maqedoni e V.: Numër rekord i të infektuarve me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Sipas TV Alsat, jozyrtarisht numri i të infektuarve me Kovid-19 sa vjen e rritet. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 120...

Labi dhuron 2500 euro për fëmijët e grupit “Kumanova”

Ish-deputeti Labinot Tahiri ka dhuruar edhe 2500 euro për bamirësi. Përmes një postimi ka treguar se ka ndarë 2500...

Muhamed Zekiri bashkë me gruan dhe vajzën tre muajshe preken me Covid-19

Deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri, ka bërë të ditur se është prekur me Covid-19. Ai me anë...

Maqedoni e Veriut, gjendja e jashtëzakonshme vazhdohet edhe për 14 ditë

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të qëndrojnë në orë policore edhe për 14 ditë. Kështu është vendosur në mbledhjen e sotme...

Fillon karantina 42 orëshe në të gjithë shtetin në Maqedoninë e Veriut

Prej sot në ora 11:00, në Maqedoninë e Veriut fillon karantina 42 orëshe me qëllim pengimin e përhapjes dhe ballafaqimin me pandeminë...

Maqedonia e Veriut pritet t’i hap kufinjtë me 1 ose 10 Qershor

Komisioni për Sëmundjet infektive në Maqedoninë Veriore vlerësoi se situata epidemiologjike e shkaktuar nga virusi korona është duke u qetësuar dhe se...

Molla Sula i jep fund beqarisë bëhet ,,dhëndërr i BDI-së”!

Molla Sula i jep fund beqarisë bëhet ,,dhëndërr i BDI-së” Në rrjetet sociale,po qarkullojnë fotografi ku shihet Reisi i...
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Shtatë të vdekur dhe 241 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 24 orëve të fundit në Shqipëri, duke bërë që numri i viktimave që prej nisjes...

100 000 RUBLA RUSE PER ÇDO FAMILJE QË EMËRON FËMIJË ME EMRIN MUHAMMED.

Në Çeçeni ka filluar një fushatë interesante si kundërveprim ndaj sjelljes franceze ndaj figurës së PROFETIT MUHAMMED s.a.v.s.Fondacioni Ahmed Kadyrov (emëruar sipas...

Zemaj prezanton masat e reja anti-COVID: Kufizohet lëvizja për të moshuarit, gastronomia dhe qendrat tregtare mbyllen në orën 21:00

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se për ta ndalur hovin e infeksionit me COVID-19,...

Partitë politike para qytetarëve servojnë më shumë Nostalgji se sa Programe Zhvillimore

Është bërë trend brenda partive politike në Kosovë, por edhe në Shqipëri, që para qytetarëve të servohet një tip i nostalgjisë, që...