Ballina Lajme Maqedonia

Maqedonia

Andov: Bëmë gabime ndaj shqiptarëve, nuk duhej të ndodhte lufta më 2001

Maqedonia e Veriut gjatë 29 vjetëve të pavarësisë, ka bërë përparime të mëdha, por edhe gabime të cilat i kanë kushtuar humbje...

Rënie drastike e rasteve të reja në Maqedoninë e Veriut, por regjistrohen 6 viktima nga koronavirus brenda 24 orëve

Maqedonia e Veriut ka shënuar 6 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.Vendi fqinj ka regjistruar 37 raste të reja me...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut, s’ka kryeministër shqiptar

Dy partitë në Maqedoninë e Veriut, LSDM dhe BDI tashmë kanë finalizuar marrëveshjen e bashkëqeverisjes, teksa Zoran Zaev ka lënë të nënkuptohet...

Temperaturat e larta rikthejnë zjarret

Temperaturat e verës kanë kthyer zjarret nëpër fusha dhe male, të shkaktuara, më së shumti, nga banorët që pastrojnë arat e tyre...

Ahmeti fton në takim të përbashkët Selën, Gashin, Kasamin dhe Thaçin

Bashkimi Demokratik për Integrim përmes një komunikate ka njoftuar opinionin për thirrjen publike për një takim mes liderëve të partive politike shqiptare...

Kosova prin me vdekje në rajon, pacientët shtrohen me vonesë në spitale

Java e fundit e muajit korrik, shënoi fillimin e rritjes së numrit të vdekjeve në Kosovë të pacientëve të infektuar me koronavirus.

Meqedoni e V. – Nesër konstituohet Kuvendi, nën protokolle të posaçme kundër Covid-19

Mbledhja konstituive e përbërjes së re parlamentare do të mbahet nesër në mesditë, nën protokolle të posaçme për shkak të koronavirusit në...

Maqedonia shtrenjton rrymën, derisa shtetet tjera e ulin dhe falin borxhe

Pasi që Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) dje theksoi se do të ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike në kohë pandemie,...

Kufijtë e Maqedonisë së Veriut mbeten të mbyllur edhe për muajin gusht

Edhe gjatë muajit gusht Maqedonia e Veriut nuk do ti heq kushtet për lëvizjen e qytetarëve mes vendeve fqinje. Komisioni për sëmundje...

E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi

HomeKryesoret E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi

Ahmeti: Është koha që një shqiptar të udhëheqë Qeverinë e Maqedonisë së Veriut

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, tha se kandidati i kësaj...

Qendra Solidaritetit Dhe Avancimit (QSA) shpërndan Tableta për nxënësit në nevojë

Nën moton "Mundësojmë arsimim për të gjithë" sërish ishim pranë nxënësve në nevojë🎒👭 Gjatë ditës së sotme u bë...
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Shtatë të vdekur dhe 241 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 24 orëve të fundit në Shqipëri, duke bërë që numri i viktimave që prej nisjes...

100 000 RUBLA RUSE PER ÇDO FAMILJE QË EMËRON FËMIJË ME EMRIN MUHAMMED.

Në Çeçeni ka filluar një fushatë interesante si kundërveprim ndaj sjelljes franceze ndaj figurës së PROFETIT MUHAMMED s.a.v.s.Fondacioni Ahmed Kadyrov (emëruar sipas...

Zemaj prezanton masat e reja anti-COVID: Kufizohet lëvizja për të moshuarit, gastronomia dhe qendrat tregtare mbyllen në orën 21:00

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se për ta ndalur hovin e infeksionit me COVID-19,...

Partitë politike para qytetarëve servojnë më shumë Nostalgji se sa Programe Zhvillimore

Është bërë trend brenda partive politike në Kosovë, por edhe në Shqipëri, që para qytetarëve të servohet një tip i nostalgjisë, që...