Ballina Lajme Lugina

Lugina

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Ojq “Vizioni” dhuroi uniformat për Sh.M. “Sezai Surroi” Bujanoc

Sot në shkollën e mesme " Sezai Surroi " dhuruam uniformat për nxënësit e drejtimit të mjeksisë.Bashkarisht me kryetarin e KKSH z.Ragmi...

Kthim në kohë: Viti 1992, TAKIMI I PËRFAQËSUESËVE TË ORGANIZATAVE RINORE MBARSHQIPTARE

Shkruan Imran PajazitiRINIA DHE PROBLEMI SHQIPTARMë 05.09.1992 ( pas dite) arritja në qytetin e Korçës – qytet i kulturës dhe traditës shqiptare.-Të...

Të pathënat e hapjes së pikës kufitare Miratoc – Llojan

Shkruan Nexhat Behluli, gazetar, opinionist dhe themelues i mediumit "Spektri" Bujanoc " EKSKLUZIVE 📡📡

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...

Kjo është lista e kshilltarëve të UDSH-së për zgjedhjet e 28 Marsit

Kjo është lista e kshilltarëve të UDSH-së për zgjedhjet e 28 Marsit:

Shkarkohet Reshat Neziri, emërohet Abdulla Memeti si drejtor i bibliotekës “Mehmet Jusufi”

Këshilli drejtues i emëruar nga organi përkohshëm sot ka shkaktuar drejtorin e bibliotekës "Mehmet Jusufi". Në këtë mbledhje tre anëtarët e ri...

UDSH çertifikohet dhe merr numrin 5 në zgjedhjet lokale në komunë të Preshevës që do të mbahen më 28 mars 2021

Unioni Demokratik Shqiptar çertifikohet dhe merr numrin 5 në zgjedhjet lokale në komunë të Preshevës që do të mbahen më 28 mars...

Këta janë 18 Këshilltarët e Listës së PVD për zgjedhje të 28 Marsit (foto)

Këta janë 18 Këshilltarët e Listës së PVD për zgjedhje të 28 Marsit

Hipokrizia e politikanëve të Kosovës lidhur me vaksinën anti-Covid 19!

Shkruan Nexhat Behluli, gazetar, opinionist dhe themelues i RTV Spektrit Bujanoc. "Ku jeni o hipokrita !?- Ekzistojnë dëshmi të...

Alternativa Demokratike Shqiptare nesër fillon mbledhjen e nënshkrimeve për pjesmarrje në zgjedhjet lokale në Preshevë

Ftesa e Alternativës Demokratike Shqiptare për mbledhjen e nënshkrimeve për pjesmarrje në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 28 mars 2021:Qytetarë...

Komuna e Preshevës në bllokadë financiare?!Punëtorët akoma nuk marin rrogat e tyre!

Organi Përkohshëm i komunës së Preshevës ka futur buxhetin komunal në bllokadë financiare nga mos përgjegjsia e menaxhimit.Puntorët e administratës komunale dhe...
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vriten dy të rinj në Çair

Ministria e Punëve të Brendshme për TV21 ka njoftuar se gjatë mëngjesit të sotëm në Çair ka pasur përleshje me armë, si...

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Mesut Ozil ka kompletuar javë më parë transferimin tek gjiganti turk Fenerbahce.Mesfushori turko-gjerman është pritur si mbret në Turqi, por ende nuk...

Nëntë llojet e dhimbjeve të trupit që lidhen me emocionet dhe gjendjen mendore

Një nga gjërat që mjekësia e vendeve perëndimore e injoron është lidhja mes trupit dhe mendjes sonë, shpirtit dhe emocioneve tona. Ndryshe...

Sot mot me diell dhe vranësira, vikendi me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, më të theksuara...